Në spitalet e Kosovës po trajtohen 6 pacientë me Covid-19

Aktuale

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 6 pacientë me Covid-19

Më: 4 janar 2022 Në ora: 11:33
Foto ilustrim

Në klinikat Covid-19 dhe spitalet e përgjithshme  të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës janë të shtrirë 6 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 29 të tjerë post-Covid.

Me oksigjenoterapi janë 8 pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 2 pacientë me maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 2  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 27  pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë  me maskë oksigjeni

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat