Policia sekuestron 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Prishtinë

Aktuale

Policia sekuestron 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Prishtinë

Më: 8 janar 2022 Në ora: 21:32
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se këtë të shtunë në Prishtinë ka sekuestruar 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Sipas policisë, policia ka mbështetur ekipet e KEDS-it në rrugën “Dëshmorët e Prapashticës” në Prishtinë, ku gjatë kontrollit 35 prej 39 aparateve ishin në funksion.

“Marrë parasysh procedurat ligjore lidhur me këtë rast janë njoftuar zyrtarët përgjegjës të Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta do të ndërmerren veprimet e mëtejme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Kujtojmë se një aksion i njëjtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm edhe në veri të vendit, ku policia ka sekuestruar 272 pajisje Antmine për prodhimin e kriptovalutave.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat