Ambasadori i ri amerikan ia lë një porosi Konjufcës, ja për çfarë bëhet fjalë

Aktuale

Ambasadori i ri amerikan ia lë një porosi Konjufcës, ja për çfarë bëhet fjalë

Më: 11 janar 2022 Në ora: 17:03
Pamje nga takimi

Me të marrë postin e ambasadorit të SHBA-ve në Prishtinë, Jeff Hovenier i ka bërë thirrje pushtetit në Kosovë që të angazhohet për bashkëpunim me opozitën.

Këtë mesazh ai e dha sot në takimin që pati me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Ai tha se përveç kësaj, duhet angazhim edhe në mbrojtjen e të drejtave të komuniteteve si dhe sigurimin e lirisë fetare.

Postimi i plotë nga Hovenier:

Me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca diskutuam prioritetet e përbashkëta legjislative SHBA-Kosovë, duke përfshirë rëndësinë e angazhimit me opozitën, mbrojtjen e të drejtave të komuniteteve etnike dhe sigurimin e lirisë fetare. Mezi presim të vazhdojmë marrëdhëniet tona produktive me Kuvendin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat