Hekuran Murati jep lajmin e mirë për pensionistët

Aktuale

Hekuran Murati jep lajmin e mirë për pensionistët

Nga: N. Sh. Më: 14 janar 2022 Në ora: 17:43
Hekuran Murati

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, ka bërë të ditur se është realizuar pagesa për pensionistët.

Ai përmes një postimi në facebook, tregon se, sot është ekzekutuar pagesa për 293,347 përfitues.

“Sot, me sesionin e fundit bankar, është realizuar pagesa e pensioneve për 293,347 përfitues.

Shpresojmë që ky ndryshim u ndihmon familjeve sadopak ta shtyjnë muajin, sidomos tani në janar, sepse shumica kanë pasur shpenzime më të larta se zakonisht për shkak të festave të fundvitit”, shkruan ministri Murati në facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat