Kërcënohet ish-këshilltari i Hotit, pasi e kritikoi Kurtin

Aktuale

Kërcënohet ish-këshilltari i Hotit, pasi e kritikoi Kurtin

Më: 17 janar 2022 Në ora: 07:27
Visar Berisha, ish-këshilltar i Avdullah Hotit

Visar Berisha, i cili kishte shërbyer si këshilltari të ish-kryeministri Avdullah Hoti, është fyer, kërcënuar pasi kishte kritikuar kryeministrin Albin Kurti.

Berisha gjatë ditës së djeshme në Facebook kishte shkruar një status ku i drejtohej kryeministrit në lidhje me referendumin serb.

Ai kishte thënë që kryeministri të mos fshihet pas Kuvendit, dhe se legjitimiteti vjen nga e vërteta dhe jo nga shuma e votave.

“Kryeminister, Ligjitimiteti vjen nga e verteta jo nga shuma e votave. Mos u fsheh pas Kuvendit. Lidhi me 13sh edhe grahi detyrave qe t’i ka dhane populli e lej njerezit rahat”, ka shkruar Berisha.

E ndaj këtyre rreshtave, një personi që fshihet prapa profilit të rremë me emrin “Dardani Ferizaj”, e ka sharë dhe ofenduar Berishën në hapësirën e komenteve në statusin e mposhtëm.

“Ta q* nanën detyrat e tij. T’q* poqavrën e nanës. B* jote kishe po tham dishka. Kush k* je ti me fol për kryeministrin që e kena zgjedh 70% e popullit. Mshele fb edhe mos t’shoh ma t’u shkru”, ka shkruar ai.

Komentuesi nuk është ndalur vetëm më kaq, ai ka kërcënuar Berishën.

Dhe pasi që Berisha e ka paralajmëruar që do ta raportojë në Polici, ai ka vazhduar, duke i thënë që rastin ta lajmërojë “në Serbi e në PDK”.

Image
Komentet në Facebook
Image
Komentet në Facebook
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat