Kurti bëri homazhe te busti i Kadri Zekës

Aktuale

Kurti bëri homazhe te busti i Kadri Zekës

Më: 17 janar 2022 Në ora: 14:55
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Në nderim të tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvallës, dhe Kadri Zekës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, i ka përkujtuar ata sot, në 40 vjetorin e vrasjes së tyre.

Pas vizitës dhe homazheve në Dubovik të Deçanit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, bën homazhe edhe në Prishtinë.

“Ata vendosën kurorë me lule te busti i Kadri i Zekës në Prishtinë, para ndërtesës së ish-Radio Prishtinës, ku ai punonte. Kryeministri Kurti theksoi nderimin e pafund për këta tre heronj, të cilët u vranë më 17 janar 1982, në Shtutgart të Gjermanisë”, thuhet në një njoftim të Qeverisë.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat