Lajm i mirë për bizneset e Kosovës

Aktuale

Lajm i mirë për bizneset e Kosovës

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:38
Foto ilustrim

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka njoftuar se nuk do të ketë rritje të tarifës energjetike për kategorinë e bizneseve.

Lajmin e bëri të ditur vet ai në një postim në Facebook.

Postimi i tij i plotë:

Pas shumë pyetjeve nga bizneset, për cështjen e rritjes të tarifes së energjisë elektrike, një përgjigje e shkurtë:

– Nuk pritet të ketë rritje të tarifes së energjisë elektrike, për kategorinë e bizneseve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat