A u diskutuan në qendër koalicionet VV-PDK në nivel lokal?

Aktuale

A u diskutuan në qendër koalicionet VV-PDK në nivel lokal?

Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se koalicionet që janë bërë nga ky subjekt me PDK-në në Gjilan dhe Podujevë nuk janë diskutuar në nivelet e larta partiake.

“Koalicionet në nivel lokal kanë ndodh në raport me qendrat e degëve. Nuk ka pasë diskutime në nivel qendror. S’ka pasur diskutime për to”, është shprehur ajo.

“Koalicionet janë reflektim i programeve për katër vjetët e ardhshme dhe ndryshimet që kanë ndodhur. Është dinamikë e ngjarjeve në nivel lokal sesa në nivel qendror”.

Kusari-Lila në Rubikon ka folur edhe për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi.

Sipas saj Serbia nuk ka vullnet të vazhdohet procesi për shkak të zgjedhjeve që pritet të mbahen atje në pranverë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat