Shkarkohet Ngadhnjim Kastrati

Aktuale

Shkarkohet Ngadhnjim Kastrati

Më: 19 janar 2022 Në ora: 20:51
Ngadhnjim Kastratit

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës sapo ka marrë vendim për shkarkimin e Drejtorit Gjeneral të RTK-së, Ngadhnjim Kastratit.

Ky vendim është marrë pasi që Kastrati nuk ka pranuar të largojë punëtorë nga puna.

Po ashtu,  nuk ia kanë aprovuar buxhetin.

Mbledhja ende po vazhdon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat