Deliu-Kodra: Kurti ua paguan rrymën serbëve në veri, ua shtrenjton shqiptarëve

Aktuale

Deliu-Kodra: Kurti ua paguan rrymën serbëve në veri, ua shtrenjton shqiptarëve

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:13
Blerta Deliu-Kodra

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra para deputetëve ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për keq menaxhim të krizës energjetike.

Në debatin parlamentar mbi ngritjen enorme të çmimeve, deputetja Kodra-Deliu theksoi se Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Kurti po ua paguan rrymën serbëve në veri, ndërsa po ua shtrenjton shqiptarëve.

Kodra-Deliu: Kurti po ua paguan rrymën serbëve në veri, po ua shtrenjton shqiptarëve

“Qeverisje të mirë, e cila di të punojë, e di të angazhohet për qytetarët e Republikës së Kosovës kemi pak e nuk kemi hiq. Po ua paguani rrymën serbëve, ndërsa po ua shtrenjtoni shqiptarëve, imagjinoni. Vetëm në tremujorin fundit të vitit të kaluar Qeveria e Kosovës ka ndarë 42 milionë euro për pagesën e rrymës në komunat veriore. Ka një kërkesë për tremujorin e parë të këtij viti për 30 milionë euro të tjera të cilat Qeveria e Republikës së Kosovës duhet t’i paguajë. Pra, familjet kosovare për më keq, po i detyroni që jo vetëm të paguhet për veriun, por të paguhet edhe për bizneset”, tha Kodra-Deliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat