Rezoluta e propozuar nga AAK kundër rritjes së çmimit të energjisë

Aktuale

Rezoluta e propozuar nga AAK kundër rritjes së çmimit të energjisë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:08
AAK

Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës ku temë diskutimi ishte rritja enorme e çmimeve në vend, me theks të veçante propozimi i ZRRE për rritjen e tarifave të energjisë elektrike.

Në fund të debatit, u hodh në votim rezoluta e propozuar nga AAK, përmes së cilës Kuvendi i Kosovës e rekomandon ZRRE dhe Qeverisë së Kosovës për t’i mos i miratuar rekomandimet e propozuara për rritjen e tarifave.

Nga mbi 70 deputetë të pranishëm vetëm 22 deputetë nga opozita votuan pro kësaj rezolute.

Nddërkaq deputetët e VV nuk i mbështetën këto rekomandime.

ImageRezoluta e propozuar nga AAK kundër rritjes së çmimit të energjisë
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat