Viktima e sotme nga Covid-19 është nga kjo komunë

Aktuale

Viktima e sotme nga Covid-19 është nga kjo komunë

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:10
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot në Kosovë janë shënuar 2.943 raste të reja me Covid-19.

MSH-ja ka njoftuar se nga Covid-19 ka vdekur një person i grupmoshës 70-79 vjeçar nga Mitrovica.

Kështu numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë nga fillimi i pandemisë ka arritur në 2.997.

Njoftimi i plotë:

21 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës.

Deri më sot 799.939 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 4.813 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 11.563 testime, 2.943 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 317 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.890.

Në total numri i rasteve aktive është 12.396.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat