Pse nuk preferonte ish-presidenti që të punonte në objektin e Kuvendit?

Aktuale

Pse nuk preferonte ish-presidenti që të punonte në objektin e Kuvendit?

Më: 21 janar 2022 Në ora: 18:37
Ibrahim Rugova

Mendim Rugova, djali i presidentit historik Ibrahim Rugova ka dhënë një rrëfim lidhur me jetën dhe veprimtarinë e presidentit.

Ai ka treguar edhe arsyen pse Rugova i ka kryer detyrat e presidentit nga rezidenca e tij, e jo nga objekti i Kuvendit ku gjendet Zyra e Presidentit.

Mendimi tha se Rugova nuk e ka dashur objektin e Kuvendit për shkak se më parë aty kanë qenë të vendosur zyret e ish-regjimit.

“Më shumë e ka preferuar këtë ambient se Kuvendi i Kosovës i ka zgjuar, si të them kujtime jo të mira, po mendoj që kanë qenë organizmat e ish-sistemit. Prandaj nuk e ka preferuar dhe ka qëndruar këtu. Nuk e ka dashur atë objekt”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat