Haziri: Rugova më ka thënë të mos angazhohemi shumë që ta fitojë LDK krejt pushtetin

Aktuale

Haziri: Rugova më ka thënë të mos angazhohemi shumë që ta fitojë LDK krejt pushtetin

Më: 21 janar 2022 Në ora: 21:36
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë Ibrahim Rugova ka qenë njeri i unitetit dhe nuk ka qenë i interesuar ta mbajë të gjithë pushtetin për vete.

Ish-kreu i Komunës së Gjilanit ka zbuluar se Rugova iu kishte kërkuar zyrtarëve tjerë të LDK-së që të mos jepnin shumë angazhim.

“Asnjëherë nuk ka kushtëzuar. I ka fituar zgjedhjet lokale me 66%. Mua personalisht më ka thënë se mos u angazhoni shumë me fitu veç ne, duhet edhe të tjerët me fitu.

Duhet me ua mundësu që me hy në kuvend. Ka thënë se të tjetër duhet me i integru në institucione se na i kallin ato”, ka thënë ndër tjerash Lutfi Haziri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat