Ajazi akuzon Lladrovcin se po blenë...

Aktuale

Ajazi akuzon Lladrovcin se po blenë...

Më: 26 janar 2022 Në ora: 21:29
Driton Ajazi dhe Ramiz Lladrovci

Kryetari i “Demokratëve të Drenasit” Driton Ajazi ka akzuaur kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci se po i blenë asamblisitët e partive tjera.

Sipas Ajazit, Lladrovci nuk e po e ndal avazin e vjetër me blerje të asamblistëve përmes formave tashmë të njohura me pazare.

“Të dashur qytetarë. Demokratët për Drenasin, reagojnë ndaj veprimeve të kryetarit Ramiz Lladrovci, i cili nuk po e ndal avazin e vjetër me blerje të asamblistëve përmes formave tashmë të njohura me pazare. E çmimin e këtij pazari do ta mësojmë me kohë! Sepse punët e kqija që janë në dëm të qytetarëve ai mund ti kalojë vetëm me njerëz të shitur dhe të shantazhuar!”, ka shkruar Ajazi në reagimin e tij.

Ky reagim i tij vjen pasi Lladrovci sot njoftoi se asalmbilistja  Majlinda Dvorani nga “Demokratët për Drenasin” ka kaluar në PDK.

“Përkundër mbështetjes së pakursyer të udhëheqësisë së DD-së, anëtarësisë ndaj grupit prej 8 asambleistëve, asamblistja jonë Majlinda Dvorani, vendosi të tradhëtoj besimin e marrë të qytetarëve të Drenasit për ndryshimin që i duhet aq shumë komunës tonë dhe të rreshtohet nga ana e kryetarit aktual që po vazhdon shkatërrimin e të ardhmes së qytetarëve tanë.

I bëjë thirrje asamblistes që ta dorëzoj mandatin e fituar në kuadër të DD-së, të cilin e mori për të luftuar të keqen e jo të bashkohet me shkatërruesin”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat