Ambasadori Doli ia dorëzon kredencialet Mbretit të Holandës

Aktuale

Ambasadori Doli ia dorëzon kredencialet Mbretit të Holandës

Më: 26 janar 2022 Në ora: 21:33
Dren Doli, ia ka dorëzuar kredencialet e tij Mbretit të Holandës

Ambasada e Kosovës në Holandë, ka njoftuar se ambasadori i Kosovës i ka dorëzuar kredencialet e tij, tek Mbreti i Holandës.

Në njoftim thuhet se sot, ambasadori i Republikës së Kosovës në Holandë, Dren Doli, ia ka dorëzuar kredencialet e tij, Mbretit të Holandës, Lartmadhërisë së Tij, Willem-Alexander në pallatin Noodeinde.

“Dorëzimi i kredencialeve nga Ambasadori i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Dren Doli tek Mbreti i Holandës, Lartmadhëria e Tij, Willem-Alexander në pallatin Noordeinde, Hagë 26 janar 2022”, thuhet në njoftim.

Postimi i ambasades në Facebook:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat