​Murati e Haxhiu përplasen për maskat antiCOVID në Kuvend

Aktuale

​Murati e Haxhiu përplasen për maskat antiCOVID në Kuvend

Më: 27 janar 2022 Në ora: 17:58
Hekuran Murati, Bekim Haxhiu

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur sot verbalisht me deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për çështjen e mbajtjes së maskave në Kuvend si pjesë e masave antiCOVID-19.

Pasi i është kërkuar ekzekutivit të ketë më shumë rigorozitet në kërkesën për vendosjen e maskave në ambiente të brendshme, ministri Murati tha se kjo është një hipokrizi, pasi në sallën e Kuvendit asnjëri prej deputetëve të PDK-së nuk e ka të vendosur maskën.

Murati: Asnjëri deputeti i PDK-së nuk e ka të vendosur maskën, kjo është hipokrizi

“Shumë e lehtë të thuhet që në ambiente të brendshme të kërkohen maskat me rigorozitet. Por po mendoj që kjo pikërisht e vërteton atë që e thash. Këtu ka shumë hipokrizi, i gjithë grupi parlamentar i PDK-së nuk keni maska, asnjëherë s’keni. Kjo është hipokrizia që po flas”, tha ai gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Ndaj këtyre deklarimeve të ministrit Murati ka reaguar deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu.

Haxhiu: Për pandemi flet ministri i Financave e ministri i Shëndetësisë rri ulur

“Prandaj kemi pasur katastrofën shëndetësore gjatë verës. Duket se katastrofën shëndetësore do ta kemi edhe në dimër. Pasi për pandeminë po flet ministri i Financave, ministri i Shëndetësinë rri ulur. Ministri del foltore pa maskë dhe mundohet t’i jep këshilla deputetëve”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat