Përfundon seanca e Kuvendit lidhur me pandeminë

Aktuale

Përfundon seanca e Kuvendit lidhur me pandeminë

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:50
Kujtim Shala

Në Kuvendin e Republikës së Kosovës ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme në të cilën është diskutuar sa i përket pandemisë Covid -19.

Nënkryetari i LDK-së Kujtim Shala i cili është duke udhëhequr seancën bëri të ditur se në procesin e votimit kanë marrur pjesë 62 deputet ku prej tyre 21 kanë votuar për dhe 41 kundër.

“Në procesin e votimit 62 deputetë kanë qenë pjesë e votimit ku nga ta 21 janë për ndërkaq 41 janë kundër.

Kështu që nuk i miratoi rekomandimet inicuese të seancës së jashtëzakonshme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat