Haradinaj pyet pse po hapen dilema se çka duhet të pranojë Kosova

Aktuale

Haradinaj pyet pse po hapen dilema se çka duhet të pranojë Kosova

Më: 28 janar 2022 Në ora: 14:07
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë apel që të mos hapen dilema se çka duhet të pranojë Kosova në fazën finale.

Haradinaj ka shkruar se çdo opsion që nuk e përfillë Kushtetutën dhe kufijtë e dëmton rëndë Kosovën

Apeloj te të gjithë që të mos e dëmtojnë Kosovën në këtë fazë finale. Pse po hapni dilema se çka duhet të pranojë Kosova? Mos harroni kurrë se Republika e Kosovës e ka Kushtetutën dhe kufijtë e vet.

Çdo opsion i shpërfaqur që nuk e përfillë Kushtetutën dhe kufijtë, e dëmton rëndë Kosovën. Mos e bëni”, ka shkruar Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat