Publikohet raporti 24 orësh për Covid-19, 4 të vdekur

Aktuale

Publikohet raporti 24 orësh për Covid-19, 4 të vdekur

Nga: A.ZH Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:00
Qendra për testim për COVID-19 në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Katër persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, janë regjistruar edhe 3617 raste të reja pozitive, ndërsa janë shëruar 1344 qytetarë, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

28 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.316 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.769.170 doza të vaksinës.

Deri më sot 804.251 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 72.122 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 13.928 testime, 3.617 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.344 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294.

Në total numri i rasteve aktive është 31.021.

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KETU

Image
Statistikat nga MSH
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat