Gjykata Speciale nxjerr vendim të ri për paraburgimin e Pjetër Shalës

Aktuale

Gjykata Speciale nxjerr vendim të ri për paraburgimin e Pjetër Shalës

Më: 29 janar 2022 Në ora: 09:24
Pjetër Shala

Komandant “Ujkut”, Pjetër Shalës, i është vazhduar paraburgimi në Speciale.

Vendimi është marrë nga gjykatësi i Procedurës Paraprake.

Me këtë rast, gjykatësi ka urdhëruar mbrojtjen që të dërgojë parashtresat në lidhje me rishikimin tjetër të paraburgimit deri më 2 mars.

Image
Vendimi

Ndërkaq, Prokurorisë i është dhënë afat që të njëjtat t’i dërgojë deri më 10 mars. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat