“Kundër shtrenjtimit të rrymës dhe kundër Albinit”, Gjinovci tregon kush po proteston kundër Kurtit

Aktuale

“Kundër shtrenjtimit të rrymës dhe kundër Albinit”, Gjinovci tregon kush po proteston kundër Kurtit

Nga: G.B Më: 29 janar 2022 Në ora: 15:06
Protesta

Rron Gjinovci nga shoqëria civile ka reaguar për protestën e PSD-së që po mbahet kundër shtrenjtimit të rrymës.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se i kemi dy grupe aktive në Kosovë, ku njëra është kundër shtrenjtimit të rrymës dhe tjetra kundër Kurtit, ku te grupi i fundit janë futur edhe disa parti opozitare që s’skanë guxim të protestojnë por duan ta provojnë si po shkon protesta e parë nga PSD, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë:

I kemi dy grupe aktive në Kosovë:

1. Kundër shtrenjtimit të rrymës;

dhe

2. Kundër Albinit.

Te e para bojnë pjesë qytetarët, te e dyta poget jon përfshi kapak si n'fore edhe disa parti opozitare që hala s'kanë guxim me protestu e kanë dashtë me provu qysh po shkon protesta e parë kishe e organizume prej PSD-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat