Ky është i arrestuari nga Policia e Kosovës për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Aktuale

Ky është i arrestuari nga Policia e Kosovës për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Më: 5 shkurt 2022 Në ora: 12:02
K.Mehmetaj

Policia e Kosovës sot ka njoftuar se është arrestuar edhe një person i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit.

Sipas njoftimit të PK-së, i dyshuari është arrestuar dje rreth orës 19:00, dhe i njëjti është dërguar në mbajtje.

Media nga burime të sigurta mëson se i arrestuari është K.Mehmetaj i lindur më 1991.

Kujtojmë se, motivi i sulmit ndaj autobusit në Gllogjan dyshohet të jetë i lidhur me vetëvrasjen e 20-vjeçares nga po i njëjti vend, Heroina Mehmetajt, e cila i dha fund jetës së saj më 14 qershor të vitit të kaluar.

Nga ky sulm vdiqen tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës.

Për këtë rast janë arrestuar Halil Mehmetaj dhe dy djemtë e tij, Kreshnik dhe Malsor Mehmetaj. Mirëpo pak ditë më vonë njëri nga ta u lirua nga paraburgimi.

Vrasja e trefishtë në Gllogjan ndodhi mbrëmjen e 26 nëntorit, pas një sulmi me kallashnikov që u bë drejtim të autobusit i cili ishte në lëvizje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat