Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 15:05
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se aktualisht në Kosovë janë 18.506 raste aktive me Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit sipas MSh-së janë shëruar 3.624 persona.

Ndërkaq brenda kësaj periudhe me Covid-19 janë infektuar 1.140 qytetarë.

Ndërsa pesë persona kanë vdekur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat