Protestë me pak njerëz për “asnjë cent më shumë”

Aktuale

Protestë me pak njerëz për “asnjë cent më shumë”

Më: 25 shkurt 2022 Në ora: 20:47
Protesta

Në moton “Asnjë cent më shumë”, grupet e shoqërisë civile, të premten protestuan edhe një herë, lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike në vend.

Këta shkuan tek objekti i Qeverisë ku edhe kundërshtuan vendimet e fundit të ZRrE-së, për lidhur me tarifat e reja të rrymës.

Kërkesat e tyre ishin që të anulohet vendimi i ZRrE-së për vendosjen e bllok tarifës.

Dhe nacionalizimi i KEDS-it.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat