​Zëvendësuesi i drejtorit të burgjeve kërkoi të lirohet nga detyre, ia aprovon ministrja Haxhiu

Aktuale

​Zëvendësuesi i drejtorit të burgjeve kërkoi të lirohet nga detyre, ia aprovon ministrja Haxhiu

Më: 21 prill 2022 Në ora: 12:32
Ali Gashi

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se dje zëvendësuesi i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Korrektues, Ali Gashi, për arsye personale i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, lirimin nga detyra e zëvendësuesit të drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Korrektues.

Mbas kësaj, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka aprovuar kërkesën për lirim nga detyra.

Ajo e ka falënderuar për punën dhe bashkëpunimin e deritanishëm.

E në anën tjetër edhe Gashi, ka falënderuar ministren Haxhiu për bashkëpunimin dhe besimin e dhënë gjatë gjithë kësaj kohe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat