Ambasada e Kosovës në Abu Dhabi uron Fitër Bajramin

Aktuale

Ambasada e Kosovës në Abu Dhabi uron Fitër Bajramin

Më: 2 maj 2022 Në ora: 08:16
Ilustrim

Sot shënon festa e Fitër Bajramit.

Ambasada e Kosovës në Abu Dhabi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Paqe, shëndet, begati dhe mirësi për ju dhe familjet tuaja”, thuhet në urimin e Ambasadës përmes Facebookut.

Pas përfundimit të muajit të madhërishëm të Ramazanit, besimtarët e fesë islame kremtojnë sot festën e Fitër-Bajramit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat