Rritet sërish çmimi i naftës në Kosovë, 4 cent brenda 24 orëve

Aktuale

Rritet sërish çmimi i naftës në Kosovë, 4 cent brenda 24 orëve

Më: 6 maj 2022 Në ora: 17:54
Ilustrim

Çmimi i derivateve ka shënuar sërish rritje sot në Kosovë, ani pse në shumë vende ka pësuar ulje.

Sipas pamjeve të një pompe të derivateve në vendin tonë, ku shihet se çmimi i naftës ka arritur në 1.73 cent.

Në krahasim me ditën e djeshme ku një litër naftë ka kushtuar 1.69 cent, shihet se të premten ka pasur rritje prej 4 cent.

Vlen të theksohet se qytetarët e Kosovës që nga fillimi i vitit 2022 po përballen edhe me rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Veç kësaj, rritje ka pasur edhe te çmimet e produkteve bazike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat