Naim Miftari: Vlora Çitaku ka punuar për ndarjen e Kosovës

Aktuale

Naim Miftari: Vlora Çitaku ka punuar për ndarjen e Kosovës

Nga: N. Sh. Më: 9 maj 2022 Në ora: 07:58
Vlora Çitaku dhe Hashim Thaçi

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari ak reaguar ndaj ish-amabsadorës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitakut.

Nënkryetarja e PDK-së, duke folur për dialogun Kosovë-Serbi ka theksuar se dialogu është i rëndësishëm, duke shpresuar se Kurti e ka kuptuar këtë dhe se Serbinë nuk mund ta bindin kurrë.

Për këtë Miftari shprehet se, Çitaku kur ishte amabsadore ka punuar për ndarjen e Kosovës.

Postimi i plotë:

Vlora Çitaku; Ne na intereson ta dim çfarë është folur aty, a ka ndonjë rezultat, a kemi një agjendë të saktë kohore, dhe në fund shpresoj që kryeministri Albin Kurti ta ketë kuptuar se ky dialog është i rëndësishëm dhe se Serbinë s’do të mund ta bindim kurrë.!

-----------------------

Vlora sa ishe ti ambasadore në SHBA e dojshe dhe punojshe edhe vet me nda Kosovën, se pyteshe atëherë kështu si sot at jeb.....ta Hashim Thaçin stërnip të popit serb, Radisllav Danilloviq se çka flisnin në vesh me Dajen e Madh Aleksander Vuçiqin? Me siguri nuk kanë fol për menynë me Kallamari që e ngrënshin për drekë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat