Deputetja e LDK-së në vend të urimit, ka një kritikë për Evropën

Aktuale

Deputetja e LDK-së në vend të urimit, ka një kritikë për Evropën

Më: 9 maj 2022 Në ora: 14:44
LDK

Deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Rrezarta Krasniqi ka kritikuar ashpër Bashkimin Evropian për shkak të mosdhënies së liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës.

Ajo përmes një shkrimi në faqen e saj në Facebook ka thënë se Kosova po kushtëzohet për vizat si asnjë vend tjetër që ka marrë liberalizmin.

Reagimi i saj:

Në vend të urimit, një kritikë për Evropën!
 

Populli me pro-evropian, sot shënon Ditën e Evropës në izolim, pavarësisht faktit se i kemi plotësuar të gjitha kushtet e nevojshme për liberalizim.
 

Mbi të gjitha Kosova, kushtëzohet me kritere që asnjë vend tjetër s’i kishte më parë.
 

Qytetarët e Kosovës, meritojnë lëvizje të lirë, mungesa e liberalizimit të vizave, është një padrejtësi e madhe nga ana e BE-së

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat