Publikohet raporti i fundit për rastet e reja me Covid-19

Aktuale

Publikohet raporti i fundit për rastet e reja me Covid-19

Më: 17 maj 2022 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Katër raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa është njoftuar për shërimin e 31 pacientëve.

Në 24 orët e fundit janë kryer 523 testime. Numri i rasteve aktive ka arritur në 282.

Njoftimi i plotë

17 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 162 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.989 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.641 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.404 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 523 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 32 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.824.

Në total numri i rasteve aktive është 282.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/.../2e546d77.../page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat