Bislimi kërkon ndihmën e Çekisë për liberalizimin e vizave

Aktuale

Bislimi kërkon ndihmën e Çekisë për liberalizimin e vizave

Më: 17 maj 2022 Në ora: 21:23
Foto nga takimi

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka takuar sot zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Çeke, Martin Dvorak, me të cilin ka diskutuar mbi progresin e Kosovës dhe prioritetit ndaj agjendës evropiane.

“Liberalizimi i vizave dhe aplikimi për anëtarësim në Këshillin e Evropës kërkojnë mbështetje të gjerë për t’u përfunduar suksesshëm si proces, në koordinim dhe me angazhimin e plotë të Qeverisë”, ka thënë Bislimi.

Ai gjithashtu ka kërkuar mbështetjen e Çekisë si kryesuese e ardhshme e Presidencës së BE-së ndaj aspiratave të Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat