Mbushet salla në Gllogjan, bashkëluftëtarët presin lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Aktuale

Mbushet salla në Gllogjan, bashkëluftëtarët presin lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Më: 18 maj 2022 Në ora: 10:43
Mbushet salla në Gllogjan, bashkëluftëtarët presin lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Mbushet salla në Gllogjan, bashkëluftëtarët presin lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës në Deçan janë mbledhur sot në Gllogjan për ta përcjellë drejtpërdrejt seancën për Nasim Haradinajn dhe Hysni Gucatin. Sot pritet të shpallet vendimi i Speciales për Haradinajn dhe Gucatin, teksa ish-bashkëluftëtarët presin lirimin e tyre.

Në një prononcim për media, Avdyl Mushkolaj, kryetar i OVL UÇK-së dega në Deçan, tha se dyshja po qëndron padrejtësisht në Hagë dhe presin lirimin e tyre.

“Ne po presim sot që bashkëluftëtarët tanë që gjenden padrejtësisht atje të lirohen…Është padrejtësi që na ndodhi tash e 23 vite, duhet mu përballë prap…Uroj që drejtësia ta thotë fjalën e vetë dhe të kthehen bashkëluftëtarët, padrejtësisht ndodhen atje”, u shpreh ai.

Salla është mbushur dhe njejtë po presin edhe bashkëluftëtarët e tjerë lirimin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat