Ja deklarata e shoferit të autobusit të aksidentuar në Austri

Aktuale

Ja deklarata e shoferit të autobusit të aksidentuar në Austri

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:13
Foto ilustrim

Televizioni austriak “ORF” ka dalë me detaje të reja për aksidentin e sotëm të autobusit nga Kosova, ku mbetën të plagosur 19 persona, prej të cilëve 3 në gjendje të rëndë.

Sipas deklaratës së shoferit të autobusit, dhënë për policinë austriake, ai sapo kishte parakaluar një kamion dhe më pas ishte habitur kur i kishte dalë përballë një kantier ndërtimi. Nuk kishte pasur mundësi që të ndryshonte drejtimin e autobusit duke u përplasur. 

Nuk dihet akoma, nëse shoferi kishte zbatuar rregullat e pushimit dhe drejtimit.

Rruga kishte mbetur e bllokuar për shumë orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat