Shaip Kamberi fiton mandatin e deputetit në Serbi

Aktuale

Shaip Kamberi fiton mandatin e deputetit në Serbi

Më: 27 maj 2022 Në ora: 21:53
Shaip Kamberi

Pas rivotimit për herë të dytë në fshatin Tërnoc ne lagjen e strukturvae është konfirmuar se mandati për Koalicionin e Shqiptareve te Luginës është siguruar, përcjell Presheva.AL

Siç mëson media nga vendvotimi ne Ternoc ka përfunduar numërimi i votave dhe gjithsejtë kanë votuar 618 vota për Koalicionin e Shqiptareve të Luginës.

Me këto vota Shaip Kamberi shkon në parlamentin e Beogradit për t’i përfaqësuar shqiptarët e Luginës.

Për te fituar mandatin, Kamberit i duheshin vetëm 610 vota te cilat i mori ne rivotimin e datës 27 maj 2022 në lagjen më të madhe në Ternoc.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat