Sërish asnjë rast i ri me COVID-19

Aktuale

Sërish asnjë rast i ri me COVID-19

Më: 7 qershor 2022 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit s’është regjistruar asnjë rast i vdekjes apo rast i ri me COVID-19, raporton Express.

Sipas MSh’së, që nga dje janë shëruar gjashtë qytetarë.

Lexo Edhe: 

Diabeti zhduket përgjithmonë! Bëni këtë një herë para gjumit!

AKP i fton Komunat e Kosovës që ti përgjigjen kërkesave të AKP-së për bash…

Numri i rasteve aktive është 49. 

Njoftimi i plotë:

07 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 91 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.515 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.866 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 162 testime, 0 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. 

Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.209.

Në total numri i rasteve aktive është 49.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat