Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19

Aktuale

Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19

Nga: A.ZH Më: 22 qershor 2022 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Është rritur numri i rasteve të reja me Koronavirus në Kosovë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar 43 raste të reja me Covid-19, përcjell Bota sot.

Ndërsa, janë shëruar 8 persona, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

22 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 46 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.243 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.608 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.094 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 275 testime, 43 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.312.

Në total numri i rasteve aktive është 154.

Image
Statistikat nga MSH
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat