Regjistrohen 29 raste të reja me COVID-19

Aktuale

Regjistrohen 29 raste të reja me COVID-19

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 12:24
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar 29 raste të reja me COVID-19. Po ashtu, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ndërsa, janë shëruar edhe 15 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 225,312 që nga fillimi i pandemisë, në total numri i rasteve aktive është 168.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 77 doza të vaksinës kundër COVID-19, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,830,280 doza të vaksinës.

Deri më sot 823,629 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, po ashtu deri më sot janë dhënë 103,098 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat