Murati mburret me punësimet e Qeverisë Kurti

Aktuale

Murati mburret me punësimet e Qeverisë Kurti

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 12:35
Hekuran Murati

Ministri i Transfereve dhe Financave, Hekuran Murati, ka publikuar në rrjetin e tij Facebook, shifra të marrura nga Agjencioni Tatimor i Kosovës.

Aty, Murati ka krahasuar numërin e të punësuarëve aktivë në vitin 2019 dhe të vitit 2022, e që dallimi del të jetë diku rreth 60 mijë.

Postimi i ministrit Murati:

Të punësuarit aktivë sipas të dhënave zyrtare nga ATK:

Maj 2019: 318,610 të punësuar

Maj 2022: 382,861 të punësuar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat