Dimal Basha tregon çfarë ndodhi sot në Kosovë

Aktuale

Dimal Basha tregon çfarë ndodhi sot në Kosovë

Nga: N. Sh. Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:31
Dimal Basha

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka treguar vendimet e Qeverisë Kurti të mërkurën.

Mes tjerash, ai ka treguar edhe çfarë ka ndodhur në Kosovë, për shkak të qeverisë ku ai bën pjesë.

Në shkrimin e tij në Facebook, janë përmendur dy vendimet e Qeverisë së Kosovës, që kanë të bëjnë me reciprocitetin me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat.

Po ashtu, është përmendur aksioni i Policisë së Kosovës, ku janë prangosur 11 persona për dallaveret me subvencione.

Positmi:

Lajmet sot:

Arrestohen 11 të dyshuar në gjashtë komuna për shkak të manipulimeve me subvencione në sektorin e bujqësisë! Kish të arrestuar edhe nga shehri jonë!

Qeveria e Republikës së Kosovës do të mbulojë koston e policës kufitare për bashkatdhetarët tanë për vitin 2022.

Nga data 1 gusht, qytetarëve me dokumentacion të Serbisë u jipet një fletë-deklarim që përkohësisht e zëvendëson përdorimin e dokumenteve zyrtare të identifikimit, njejtë siç vepron Serbia me qytetarët me dokumentacion të RKS.

Gjithashtu vazhdohet reciprociteti i ngjitësve të targave të automjeteve deri në tetor 2022.

Kanë filluar diskutimet me opozitën për vetingun në drejtësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat