Çitaku: Për disa, ushtarë të mirë janë veç ushtarët e vdekur

Aktuale

Çitaku: Për disa, ushtarë të mirë janë veç ushtarët e vdekur

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 22:43
Vlora Çitaku

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka deklaruar se nevoja për liri është produkt i vetëdijes, teksa shtoi se ato gra dhe ata burra që kanë veshur uniformën e UÇK-së, kanë qenë të gatshëm për sakrificën më sublime.

Një deklaratë e Çitakut pason pasi u ripublikua në opinionin publik shkrimi i 2016-s së Hekuran Muratit, ministër i Financave, ku thoshte se “më lirë do të na kushtonin mercenarët sesa veteranët e UÇK-së”.

Ajo tha se si duket, për disa, ushtarë të mirë janë vetëm ushtarët e vdekur.

“Merrni pak mësim, nga SHBA për shembull, se si trajtohen veteranët”, shkroi ajo në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat