Ragmi Mustafa kundërshton vendimin e Kurtit për letërnjoftimet: Është në dëm të shqiptarëve

Aktuale

Ragmi Mustafa kundërshton vendimin e Kurtit për letërnjoftimet: Është në dëm të shqiptarëve

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 23:36
Ragmi Mustafa

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Ragmi Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Qeveris Kurti për reciprocitet ndaj Serbisë, sa i përket letërnjoftimeve.

“Kjo është në dëm të shqiptarëve dhe shumë pak po bëhet në dëm të serbëve, sepse ata gjithsesi nuk kalojnë nëpër Kosovë. Sa herë që Qeveria merr vendime të tilla, ata duhet të konsultohën më qytetarët dhe politikanët shqipetarë që jetojnë në atë pjesë. Një gjë e tillë nuk ka ndodhur asnjëherë me qeveritë e mëparshme, sepse konsultimet kanë qenë në nivel dhe në kohë", tha ai.

“Kjo është në dëm të shqiptarëve dhe shumë pak po bëhet në dëm të serbëve, sepse ata gjithsesi nuk kalojnë nëpër Kosovë. Sa herë që Qeveria merr vendime të tilla, ata duhet të konsultohën më qytetarët dhe politikanët shqipetarë që jetojnë në atë pjesë.

Një gjë e tillë nuk ka ndodhur asnjëherë me qeveritë e mëparshme, sepse konsultimet kanë qenë në nivel dhe në kohë", tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat