LDK-ja kërkon nga Kurti të votohet kjo Rezolutë

Aktuale

LDK-ja kërkon nga Kurti të votohet kjo Rezolutë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 16:32
Avdullah Hoti

Ish-kryeministri i Kosovës, tash deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka publikuar një rezolutë që u propozua në Kuvend nga debati i sotëm për kufizimin e rritjes së çmimeve.

Ai tha se nuk ka asnjë arsye që kjo rezolutë të mos përkrahet.

“Kjo është rezoluta e propozuar në Kuvend nga debati i sotëm për të kufizuar rritjen e çmimeve. Nuk ka asnjë arsye që të mos përkrahet”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Image
Rezoluta e propozuar nga LDK-ja

“1.Të reduktohet akciza dhe norma e TVSH-së për derivate, për tre (3) muaj, me mundësi vazhdimi të masës edhe për tre (3) muaj tjerë, varësisht nga zhvillimiet në tregjet ndërkombëtare. 2. Të zgjerohet lista e produkteve të domosdoshme me normë të reduktuar të TVSH-së për tre (3) muaj, me mundësi vazhdimi të masës edhe për tre (3) muaj tjerë, varësisht nga zhvillimet në tregjet ndërkombëtare”, thuhet në rezolutën e LDK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat