Lekaj: Shumica e ministrave të Kurtit janë kundër UÇK-së

Aktuale

Lekaj: Shumica e ministrave të Kurtit janë kundër UÇK-së

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:52
Pal Lekaj

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj, ka dënuar deklaratat kundër UÇK-së të ministrit të Financave, Hekuran Murati, të cilat i kishte bërë para se të bëhej ministër.

Deputeti i AAK-së ka thënë se shumica e ministrave të Kurtit kanë retorikë kundër UÇK-së.

“Nuk është i vetmi Hekurani që bën gafe dhe ka urrejtje ndaj UÇK-së. Pothuajse retoriken e njëjtë kundër UÇK-së dhe kategorive të lirisë e kanë shumica e ministrave të Kurtit.

Për këtë qasje, përgjegjës është kryeministri Kurti. Dorëheqja se pari do duhej të vinte nga ai, e më vete t’i merr edhe ministrat e tij një nga një”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat