​25 të vaksinuar në 24 orët e fundit e 167 raste të reja

Aktuale

​25 të vaksinuar në 24 orët e fundit e 167 raste të reja

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 12:16
Foto ilustrim

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 167 raste të reja me COVID-19 në Kosovë nga 563 testime. Duke bërë që pozitiviteti i rasteve të jetë 29.66%.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 29 persona.

Në total numri i rasteve aktive është 25.

Ndryshe, në 24-orët e fundit janë dhënë 63 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat