Deputetët shkojnë në pauzë, mblidhet Kryesia e Kuvendit

Aktuale

Deputetët shkojnë në pauzë, mblidhet Kryesia e Kuvendit

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 13:35
Kuvendi i Kosovës

Me debate të shumta mes pozitës e opozitës është përcjell seanca e sotme e Kuvendit.

Pas dështimit për votimit e Projektligjit për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave, deputetët kanë shkuar në pushim.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, tha se tani do të mbahet mbledhja e Kryesisë, teksa punimet e seancës do të vazhdojnë në orën 14:30.

Opozita nuk e bëri kuorumin për Projektligjin për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave, megjithatë, u votuan në lexim të dytë amendamentet e këtij Projektligji.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat