Ambasada amerikane, gati për festën e pavarësisë

Aktuale

Ambasada amerikane, gati për festën e pavarësisë

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 14:02
Ambasada amerikane në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë gati dekorimet për të festuar Ditën e Pavarësisë së SHBA-së në Kosovë.

“Ambasada jonë është e gjitha e dekoruar derisa ne përgatitemi të festojmë 246 vjetorin e Ditës së Pavarësisë”, ka shkruar ambasada amerikane.

Në videon e publikuar shihet një skenë e ngritur e bërë gati për 4 korrik që paralajmëron aktivitetet kulturore.

Pavarësia e SHBA-së festohet me 4 korrik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat