​Hetimet për energjinë, votohet lista fillestare e dëshmitarëve për intervistim

Aktuale

​Hetimet për energjinë, votohet lista fillestare e dëshmitarëve për intervistim

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 14:52
Foto ilustrim

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator.

Po ashtu dhe në ndërmarrje publike ka votuar listën fillestare të dëshmitarëve që do të ftohen për intervistim.

Kryetari i këtij Komisioni Hajdar Beqa tha se ka dakordim paraprak që në fazën e parë të ftohen të gjitha kryesuesit e Bordeve në çdo nivel, ministra të linjës dhe këshilli ndërministror.

Ndërsa, pika për shqyrtimin e CV-ve të ekspertëve është shtyrë për një mbledhje tjetër pas votimit të buxhetit për këtë komision.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat