​AAK cakton ekipin që do të merret me çështjen e dialogut

Aktuale

​AAK cakton ekipin që do të merret me çështjen e dialogut

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 19:37
AAK

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen konstituive, ku mes tjerash u diskutua për situatën politike në vend, me theks të veçantë, rrjedhën e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kryesia gjithashtu ka marrë një vendim me të cilin ka autorizuar ekipin i cili do të merret me çështjen e dialogut, në përbërje:

Ardian Gjini kryesues, Selim Selimi dhe Muharrem Nitaj, anëtarë.

Po ashtu, kryesia është informuar për takimin e përfaqësuesit të Aleancës për temën e Vetingut, si dhe ka shqyrtuar gjendjen organizative në degët e Aleancës, organizatat e gruas dhe rinisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat