Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme: Bie çmimi i naftës

Aktuale

Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme: Bie çmimi i naftës

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 08:52
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimoren e re të karburanteve e cila do të jetë valide për 24 orë, me fillim nga ora 10:00.

Sipas kësaj çmimore, çmimet maksimale të lejuara për secilin produkt të naftës do të jenë si në vijim:

Produkti Dizel: 1.79 euro për litër;

Produkti Benzinë: 1.76 euro për litër;

Prokuti Gaz: 0.78 euro për litër.

Image
Vendimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat